Czynnik roboczy - olej

Układ klimatyzacyjny może w wyniku naturalnego parowania utracić w ciągu roku do 15% czynnika, co prowadzi do obniżenia wydajności klimatyzacji. Jeśli chłodzenie jest niedostateczne, albo macie wrażenie, ze układ pracuje dziwnie lub przecieka, zwróćcie się do najbliższej placówki Hella Service Partner.

Aby zagwarantować maksymalną wydajność i bezawaryjność układu, powinno się corocznie przeprowadzać przegląd klimatyzacji. Ponadto w każdym tygodniu użytkowania pojazdu klimatyzacja powinna popracować co najmniej przez minute. Czynnik roboczy zawiera środek smarny, który uszczelnia kompresor i ogranicza zużycie jego elementów ruchomych. Szybkie usuwanie przecieków w układzie klimatyzacji zapobiega poważnym awariom systemu i eliminuje kosztowne naprawy.

Wymiana / czyszczenie filtra kabinowego
Zanieczyszczenie tego elementu prowadzi do obniżenia wydajności klimatyzacji i np. zaparowania szyb. Dlatego filtr ten należy wymieniać co roku lub co 15 tys. km.

Uwaga!
Jeżeli po włączeniu klimatyzacji silnik zaczyna się przegrzewa, nie używać klimatyzacji, póki przyczyna tego zjawiska nie zostanie znaleziona i usunięta.

Ogrzewanie

Klimatyzacja

Auto części

Auto serwis

Jesteś zainteresowany ofertą?

Skontaktuj się z nami - napisz lub zadzwoń. Nasi pracownicy udzielą wszelkich niezbędnych informacji.

Przejdź do kontaktu